Reportáž: KMŽ ,,A, B,J,S, 3. - 4. kolo

Z 3. - 4. kola Jarných majstrovstiev bratislavskej oblasti sme si odniesli 9 medailí.

Preteky začínali dievčatá disciplínou 100m voľný spôsob. Naše dievčatá v kategórii 11-12. ročných, Hanka Z., Eva Ivanusyková, Miška Vojtechová a Viki Dobšovičová si zaplávala pekné osobáky. Z o rok starších žiačok mali osobák Monika Ivanusyková a Miška Psotková. Z chlapcov si osobný rekord zaplával Filip Forro a s časom 1:07,49 získal druhé miesto. Adam Galbavý skončil štvrtý a Jakub Miklánek šiesty. V ročníku 2003 si Samko Foltín urobil menší osobák. V kategórii o rok starších žiakov si pekný čas zaplával Henrich Hegeduš. V disciplíne 50m prsia ako obvykle naše dievčatá doplávali za sebou nasledovne: Viki deviata, Eva desiata, Hanka B. jedenásta, Hanka Z. dvanásta. V kategórii 13 - 14 ročných žiačok ušlo Maťke tesne tretie miesto a skončila štvrtá. Chlapci nám dokázali vybojovať v tejto disciplíne až dve medailové umiestnenia, Jakub strieborné a Adam bronzové. Samko skončil šiesty. V kategórii 13 - 14 ročných žiakov sa Miškovi podarilo získať bronz a Henrichovi hneď za Miškom zemiakovú medailu. V disciplíne 200 m polohový pretek s najväčším osobákom a najlepším umiestnením doplával Filip ako tretí. V disciplíne 100m znak sa našim plavcom nepodarilo urobiť si osobné rekordy, napriek tomu Filip skončil druhý. Tým sme uzavreli tretie doobednajšie kolo KMŽ.

Poobede začínali ako prvý chlapci šprintom na 50m voľný spôsob. Naši chlapci zaplávali časy na úrovni svojich osobných rekordov, s ktorými  Adam dosiahol skvelé prvé a Filip druhé miesto. Z 13 - 14 ročných dievčat doplávali, Niki piata, Maťka šiesta a Miška P. siedma. V o rok mladšej kategórii doplávala najrýchlejšie Miška V. na desiatom mieste. V disciplíne 100m prsia sa našim chlapcom veľmi nedarilo, nakoľko ani jeden z nich si nedokázal vytvoriť nový osobný rekord, aj keď napriek  tomu Jakub skončil tretí. Z dievčat sa osobný rekord o 1 sekundu podarilo zaplávať iba Viki. V záverečnej pre nás poslednej disciplíne KMŽ,  400 m voľný spôsob si naši chlapci zaplávali osobáky a skončili, Filip štvrtý, Jakub piaty a Adam šiesty. Túto vytrvalostnú  disciplínu si po prvý krát vyskúšal aj Samko Foltín, čím si vytvoril svoj osobný rekord, ktorý si teraz už môže len zlepšovať. Dievčatá skončili nasledovne: Hanka B. dvanásta, Miška V.štrnásta, Hanka Z. pätnásta, Eva osemnásta, Ela devätnásta a Viki dvadsiata. V o rok staršej kategórii, Monika siedma, Niki ôsma, Maťka deviata a Miška P. desiata.

Týmto sme uzavreli Jarné majstrovstvá bratislavskej oblasti, kde sme mali možnosť odniesť si kopu skúseností a vytvoriť si nominačné časy na Letné Majstrovstvá Slovenska.

 

Za trénerský tím,

trénerka Miška