Reportáž: Slovenský pohár žiakov 1.kolo - Bratislava

Počas víkendu 6 - 7.2.2016 sme sa zúčastnili plaveckých pretekov 1. kolo Slovenského pohára žiakov v Bratislave.

V sobotu sa začínalo disciplínou 200m voľný spôsob. Najlepšie umiestnenie z našich plavcov dosiahla Dominika Žajdlíková, keď s osobným rekordom o 15 sekúnd skončila dvanásta z celkového počtu 38 pretekárok. Z chlapcov si povšimnutia hodný osobák zaplával Šimon Dúbravík o šesť sekúnd. Šprintérsku disciplínu 50m voľný spôsob plávali naši mladší plavci ročník narodenia 2006. Jakubovi Janečkovi sa podarilo zlepšiť čas o 4 a Miškovi Kubáňovi o 2 sekundy. Na 100m prsia pekné výkony zaplávali, Ninka Nagyová na 10. mieste so zlepšením o 5 sekúnd  a Miško Kubáň na peknom 5. mieste  s neuveriteľným 10 sekundovým zlepšením osobného času.

Nedeľný poldeň odštartoval disciplínou 200m polohový pretek, ktorý plávala iba Ninka, avšak sa jej nepodarilo vylepšiť si čas. Na 100m voľný spôsob si obrovské osobné rekordy vytvorili Dominika, Šimon,  Alex Petrík, Ella Jonášová, Lucia Hegedúšová, Miško Kubáň a Peťko Duga. Na 50m prsia si obidvaja naši mladší plavci ročník narodenia 2006 Ninka aj Miško zlepšili časy . Starší plavci plávali prsia na 200m. Šimon s 12 sekundovým zlepšením doplával ôsmy. Preteky uzatvárala Dominika disciplínou 200m znak  s úžasným 14 sekundovým osobákom.

 Napriek tomu, že sa nám nepodarilo získať medailu, veľkú pochvalu si zaslúžia najmä Miško Kubáň, ktorý bol veľmi blízko bronzovej medaile, škoda len že nedohmatol o 64 stotín sekundy rýchlejšie, Šimon Dúbravík a Dominika Žajdlíková, ktorí si počas celých pretekov vyplávali obrovské osobné rekordy.

Všetkým osobným zlepšeniam či už väčším, ale aj menším sa veľmi tešíme a veríme že v takomto duchu budeme pokračovať aj naďalej v novom roku 2016 J

 

S pozdravom,

trénerka Miška :)