Reportáž: Delfín Bratislava po prvý krát na pretekoch Int. SVS-Schwimmen Trophy

Náš plavecký klub Delfín Bratislava sa počas tohto víkendu, prvý krát zúčastnil plaveckých pretekov Int. SVS-Schwimmen Trophy vo Schwechate.

Na týchto pretekoch sme sa zúčastnili v počte 10  plavcov, na sto metrových disciplínach v ktorých naši plavci skončili nasledovne.

V sobotu naši mladší plavci r.n. 2006 plávali 50m motýlik a 100m znak. V motýliku obidve naše dievčatá doplávali s osobákmi, Emmka Červenková na peknom piatom mieste a Nina Nagyová ako jedenásta z celkového počtu devätnásť plavkýň. Na znaku sa Emmke podarilo získať bronzovú medailu a Ninke deviate miesto. Plavci r.n. 2005 a  starší plávali 100m znak a 100m polohový pretek. Všetkým našim chlapcom Šimoni Dúbravíkovi, Peťkovi Dugovi, Alexovi Petríkovi a Vladkovi Kashtanovi sa podarilo zlepšiť si osobné rekordy. Disciplínu 100m polohový pretek si Vladko vyskúšal na pretekoch po prvý krát, Šimon aj Peťko doplávali s peknými troj - sekundovými osobákmi a Alex dosiahol zlepšenie až o 10 sekúnd. Dominke Žajdlíkovej sa v sobotný poldeň veľmi nedarilo a osobáky u nej nepadli. 

V nedeľu sa plávali disciplíny 100m prsia a 100m voľný spôsob. Na prsiach najlepšie umiestnenie dosiahla Ninka na siedmom mieste. Z chlapcov Miško Kubáň, ktorý doplával ako deviaty. Voľný spôsob sa všetkým našim dievčatám veľmi vydaril a všetky si zaplávali nové osobné rekordy. Z chlapcov sa podarilo zlepšiť si čas iba Vladkovi a Alexovi.

Napriek tomu, že sa nám podarilo získať iba jednu medailu a to vďaka Emmke, odniesli sme z týchto pretekov veľa nových skúseností  a osobných rekordov, ktoré nás motivujú a posúvajú ďalej k lepším výsledkom.

 

S pozdravom

trénerka 

Miška :)